Dani Ceballos półfinałowym spotkaniem przeciwko Włochom dał poznać się wszystkim fanom piłki nożnej. Specjalnie dla U21poland.com przyjrzałem się temu zawodnikowi.

Cytaty za u21poland.com.

Turniej zaczynał na ławce. Z boku przyglądał się popisom swoich kolegów, a na placu gry pojawił się dopiero w drugiej połowie. I właśnie tym występem musiał przekonać do siebie trenera Alberta Celadesa, bo z Portugalczykami rozegrał całe spotkanie odsyłając na ławkę grającego w Barcelonie Denisa Suareza.

Gdy na mecz przeciwko Serbom na zakończenie fazy grupowej w wyjściowych składzie Hiszpanów wychodził właśnie ten drugi, jasne stało się, że Ceballos jest oszczędzany na kolejne mecze. Tak też się stało. Pomocniki Betisu przeciwko Włochom wyszedł w pierwszym składzie, a co się potem działo, wszyscy doskonale widzieli.

Asystując przy pierwszym golu Saula ośmieszył niemal całą linię obrony rywala, mijając zawodników jak tyczki, po czym podając między nogami jednego z defensorów. To doskonale symbolizuje jego cały mecz. Maestria połączona z zabawą – tego w drugim półfinale było pod dostatkiem.

W reprezentacji znajduje się jednak w cieniu znanych i bardziej utytułowanych piłkarzy. W trakcie turnieju, pod stadionem czy obok hotelów nie znajdował się w kręgu zainteresowań kibiców. Hector Bellerin, Marco Asensio, Saul…wszyscy cieszyli się ogromną popularnością, a Ceballos, nie zaczepiany przez nikogo, zazwyczaj przechodził obok rozdających autografy kolegów. To nie przeszkadzało mu jednak napędzać grę drugiej linii hiszpańskiej młodzieżówki.

Teraz, według doniesień madryckiego „Asa” Ceballosem interesuje się sam Real Madryt. Piłkarz mógł jednak dużo wcześniej zmienić klub na silniejszy, jednak nie pozwoliła mu w tym dość burzliwa przeszłość. Zainteresowanie Barcelony szybko wygasło, gdy wypomniało się Ceballosowi jego negatywne wpisy na Twitterze dotyczące Katalonii, a także obrażanie Pique i Fabregasa.

Dla „Królewskich” wpłacenie klauzuli w wysokości 15 mln euro nie jest niemożliwą kwotą. Nawet w kontekście późniejszego wypożyczenia do Betisu, gdzie miałby się ogrywać przez kolejny sezon, wydaje się, że klub z Madrytu postąpiłby słusznie gwarantując sobie wschodzącą gwiazdę hiszpańskiego futbolu. Wśród najlepszych doceniać trzeba jednak przede wszystkim regularność.

Czy Ceballos pokaże ją w piątkowym finale i znów wzniesie się na swoje wyżyny? W Niemczech, Madrycie i Krakowie również zadają sobie to pytanie.

Całość znajduje się na oficjalnej stronie turnieju u21poland.com.

Zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *