2017 rok dobiegł już końca, więc czas na jego małe, piłkarskie podsumowanie. Było tego sporo, więc już teraz zapraszam na zapoznanie się z najciekawszymi linkami i momentami z tego okresu.

W tym roku było o czym pisać! Dwa wydarzenia w mojej osobistej klasyfikacji zasługują na wyróżnienie. Ogromną przyjemnością było relacjonowanie Mistrzostw Europy U-21 dla oficjalnej strony internetowej u21poland.com, a także listopadowy wyjazd na Santiago Bernabeu.

Pierwszy tydzień ME U-21 spędziłem w Bydgoszczy. Tam do moich zadań należała obsługa medialna trzech meczów drużyn z grupy B – Portugalii, Serbii, Macedonii i Hiszpanii. Przygotowując się do meczu Portugalii porozmawiałem z Goncalo Feio z Wisły Kraków, który był idealną skarbnicą wiedzy na temat młodych Portugalczyków. Zapowiedź Macedończyków to z kolei rozmowa z Ivanem Todorovskim, a Hiszpanów – Gerardem Badią. Cały pobyt – fantastyczna przygoda dziennikarska!

Rozmowa z Goncalo Feio 

Rozmowa na wyłączność z Denisem Suarezem (Hiszpania/FC Barcelona)

Ostatni tydzień mistrzostw to już rodzinny Kraków i faza pucharowa. Najpierw fantastyczny mecz Hiszpanów z Włochami, który pod względem intensywności był jednym z najlepszych spotkań jakie widziałem na żywo. Po nim cały świat rozpływał się nad Danim Ceballosem, którego sylwetkę również starałem się przybliżyć. W finale górą byli jednak Niemcy, którzy po meczu nie ukrywali swojej radości w rozmowach z dziennikarzami. Zdjęcia z tych wydarzeń również znalazły się na blogu.

Sylwetka Daniego Ceballosa 

Po wyjeździe do Madrytu na blogu powstały trzy teksty. Galeria z Tour Bernabeu, mini-reportaż o Wanda Metropolitano, a także wspomnienia z meczu Real Madryt – Malaga. Dla chętnych wszystkie trzy poniżej.

Perfekcyjna nowoczesność Estadio Metropolitano

Magia marzeń Santiago Bernabeu 

Tour Bernabeu [GALERIA]

W 2017 sukcesy święciła także nasza reprezentacja, a jej mecze to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Czerwcowy mecz z Rumunią i październikowy z Czarnogórą znalazły swoje miejsce na blogu.

Z trybun Narodowego po awansie

Miniony rok to także kolejne stadiony do kolekcji. Oprócz obiektu w Bydgoszczy udało mi się odwiedzić także Tychy  i Lublin, dzięki czemu licznik aren Euro U-21 pokazuje obecnie 4/6.

Wspomnienia z Puszczą Niepołomice to także debiut przed kamerami. Dwa wywiady po meczu z Rakowem Częstochowa były tylko zastępstwem doskonale spisującego się w tej roli Marka, ale tragedii chyba nie było, c’nie? 🙂

Debiut telewizyjny 

Końcówka wakacji to także praca dla „Gazety Krakowskiej” i materiały na temat Cracovii, z których najciekawiej wypadła chyba rozmówka z Mateuszem Wdowiakiem dostępna pod TYM adresem. Od futbolu nie odpocząłem nawet na wakacyjnym wypadzie ze znajomymi. Z greckiej wyspy Rodos powstał reportaż o „piłce na wyspie słońca

Oprócz tego na blogu powstał cykl #małopolskalokalnie, w którym będę chciał przybliżać boiska i kluby z niższych lig naszego regionu. Póki co powstały dwa teksty – o Świcie Krzeszowice i Spójni Osiek  – ale liczę, że w tym roku właśnie ta część się rozbuduje.

Blog to także luźne felietony na tematy bieżące. Najlepiej tworzy się Wisła Kraków, piszę także o Realu Madryt i Liverpoolu. Pozostałych klubów, wbrew założeniom było już raczej mniej, ale na nudę nie można narzekać. W 2017 roku piłki było aż nadto. Teraz czas na kolejny rozdział

Zapraszam do polubienia Fanpage na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *